HUG DAY – Deň objatí

Ilustračný obrázok

27.6.2016- Deň venovaný objatiam - prejavu lásky, spolupatričnosti, podpory. Aj tento rok, už po štvrtýkrát sa mládežníci z MPM Turčianske Teplice vybrali do ulíc nášho mesta rozdávať radosť, pozitívnu energiu a OBJATIA.

Teambuilding

Ilustračný obrázok

Blížia sa prázdniny a okrem pauzy v škole nás čaká aj pauza v MPM. Rozbehneme sa na brigády, dovolenky, výlety. No ešte predtým sa musíme všetci rozlúčiť. A čo môže byť lepšia rozlúčka ako spoločný čas strávený v prírode?

O extrémizme bez extrémov

Ilustračný obrázok

Tento názov niesla medzinárodná konferencia, konajúca sa 16. – 17. júna 2016 v Bratislave v hoteli Austria Trend, ktorej sa zúčastnili aj zástupcovia MPM Turčianske Teplice. Rozhľadení ľudia všetkých vekových kategórii sa zišli, aby spoločne diskutovali o problémoch týkajúcich sa čoraz viac rozmáhajúcemu sa extrémizmu a o možnostiach ich riešenia.

Operácia Ples

Ilustračný obrázok

17. apríla 2015 sa v internáte Pedagogickej a sociálnej akadémie uskutočnil prvý Študentský ples s podtitulom Operácia Ples. Celá udalosť sa niesla v štýle Jamesa Bonda, ktorý naše mestečko spolu s agentkou Slečnou M dokonca osobne navštívil pri príležitosti tejto veľkolepej udalosti. Agenti hostí sprevádzali celým večerom.

DEŇ OBJATÍ (HUG DAY)

Ilustračný obrázok

V dnešnej dobe už nie je veľa vecí, ktoré sú zadarmo. Zadarmo môže byť však objatie a úsmev a tie práve vo štvrtok 25. júna 2015 rozdávala mládež v Turčianskych Tepliciach už po tretíkrát z iniciatívy Mestského parlamentu mladých. A prečo práve tento deň? Objatia sa totiž nerozdávali len v Turčianskych Tepliciach, ale na celom svete, keďže bol tento deň vybratý za medzinárodný deň objatí.

STRETNUTIE V MPM

Ilustračný obrázok

V priestoroch Mestského parlamentu mladých sa dňa 22. júna uskutočnilo stretnutie organizácii a občianskych združení, ktoré sa venujú deťom a mládeži v Turčianskych Tepliciach. Hlavnou témou bola výmena informácii a vzájomné spoznanie sa.

Teambuilding

Ilustračný obrázok

Na budovanie vlastného tímu Mestského parlamentu mladých si pripravili celovíkendový zážitkový pobyt - teambuilding, ktorý sa uskutočnil 5.-7. júna v Mošovciach na Drienku. Absolvovali rôzne aktivity, hrali spoločenské hry, plážový volejbal či tenis. V sobotu a nedeľu sa skupine venovala lektorka z Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže zo Žiliny, Majka Krkošková, ktorá pre nich pripravila rôzne zaujímavé aktivity, na posilnenie a spoluprácu tímu. Nechýbala ani opekačka a večerné posedenie pri ohni.

Konferencia KomPrax Day

Ilustračný obrázok

29. mája 2015 sa zástupcovia Mestského parlamentu mladých zúčastnili celonárodnej konferencie KomPrax Day, ktorá sa uskutočnila v hoteli Dixon v Banskej Bystrici. Mali možnosť zoznámiť sa s rôznymi organizáciami, ktoré ponúkajú mladým ľuďom rôzne príležitosti participovať a byť aktívnymi. Zoznámili sa s prácou Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže, Mládeže Slovenského Červeného kríža, EnviroFuture, Centra dobrovoľníctva, rôznych občianskych združení a mnohých ďalších organizácií. Mali dokonca jedinečnú možnosť vyskúšať si aj lukostreľbu.

Festival spoločenských hier a hlavolamov

Ilustračný obrázok

V stredu 27. mája 2015 sa v penzióne Oáza uskutočnil Festival spoločenských hier a hlavolamov, ktorý pripravil pre všetky miestne generácie. Členovia parlamentu pripravili zábavu v podobe tradičných i nezvyčajných spoločenských hier ako Dixit či Ostrov, alebo Kráľovstvo. Aj napriek tomu, že na poslednú chvíľu z technických dôvodov museli meniť priestory, v „herni“ vládla príjemná súťaživá atmosféra. Festivalu sa zúčastnili Tepličania všetkých vekových kategórií – od škôlkarov až po dospelákov.

Mestský parlament mladých navštívil Holešov

Ilustračný obrázok

Projekt Európa 2030, podporený z grantového programu Mládež v akcii, realizovaný parlamentmi mládeže z Kremnice (SR), Turčianskych Teplíc (SR), Holešova (ČR) a Nového Jičína (ČR), v mesiaci máj pokračoval spoločným stretnutím v Česku.

V stredu 7. mája 2014 sme sa s plnými kuframi stretli na zastávke diaľkových autobusov a ešte s rozospatým výrazom na tvári sme nasadali do mikrobusu. Cieľom cesty bolo stretnutie mládežníckych parlamentov v meste Holešov.